Warszawska Izba Turystyki Warszawska Izba Turystyki Warszawska Izba Turystyki English Version Russian Version
grafika
grafika strona główna | mapa strony | kontakt
grafika
grafika
grafika
grafika
    strona główna
    wycieczki
    wyprawy
    wczasy na Krymie
    Chorwacja
    sanatoria
        pielgrzymki
    zielone szkoły
    dla firm
    o nas
    agenci
    wzory dokumentów
    ubezpieczenia
grafika grafika
grafika
grafika
 
Infolinia:
0 801 011 458


Biuro turystyczne
"Bezkresy"
tel/fax: (22) 826 52 68
00-071 Warszawa
ul. Krakowskie
Przedmieście 13 p.14

bezkresy@bezkresy.pl

 
grafika
grafika
Informacje o wyjazdach.
Podaj swój e-mail:
grafika
Krym -
relacja z wyprawy 2005

Krym -
relacja z wyprawy 2005

tłumaczenia - ukraiński rosyjski

Biuro Turystyczne Bezkresy

Wycieczki do Lwowa

Wycieczki na Ukrainę

Wycieczki do Wilna

Antykwariat
grafika grafika
grafika

grafikapielgrzymki

Spotkanie z Benedyktem XVI i Bawaria: jego rodzinne strony

DZIEŃ 1. 19.09 (sb.) WARSZAWA JASNA GÓRAOŁOMUNIEC zwiedzanie miasta z wpisaną na listę UNESCO kolumną św. Trójcy, zakwaterowanie w hotelu. PRAGA. Nocleg.

DZIEŃ 2. 20.09 (ndz.) PRAGA - zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO miasta z polskojęzycznym przewodnikiem: Hradczany; Mala Strana; Most Karola; rynek starego miasta, Wyszehrad, Josefov. PRAGA. Nocleg.

DZIEŃ 3. 21.09 (pon.) SVATA HORA pod Pribramem bazylika mniejsza, PASSAU, RUHPOLDING koło Altotting. Nocleg.

DZIEŃ 4. 22.09 (wt.) MARKTL AM INN miejsce narodzin papieża Benedykta  XVI - ALTÖTTING miejsce związane z biografią papieża, RUHPOLDING koło Altotting. Nocleg.

DZIEŃ 5. 23.09 (śr.) MONACHIUM kompleksowe zwiedzanie miasta z polskojęzycznym przewodnikiem, DACHAU dawny obóz koncentracyjny, FREISING bazylika Najświętszej Marii Panny i św. Korbiniana; opactwo benedyktynów, RUHPOLDING koło Altotting. Nocleg.

DZIEŃ 6. 24.09 (czw.) TITTMONING - ZALZBURG zwiedzanie z polskojęzycznym przewodnikiem TRAUNSTEIN kolejny punkt marszruty śladami papieża - RUHPOLDING koło Altotting. Nocleg.

DZIEŃ 7. 25.09(pt.) MELK klasztor oo. benedyktynów, najwspanialsze dzieło baroku w Austrii, WIEDEŃ zwiedzanie miasta z polskojęzycznym przewodnikiem Hofburg, katedra św. Szczepana, Kaerntner Strasse, Graben, kościół Maria am Gestade, Opera, Plac Karola, Belweder, kościół na Rennwegu, przejazd na Prater Schoenbrunn (wpis na listę UNESCO), dzielnica Hietzing, Kahlenberg, dzielnica Grinzing. BRNO. Nocleg.

DZIEŃ 8. 26.09 (sb.) SLAVKOV u Brna, VELEHRAD, BRNO. Nocleg.

DZIEŃ 9. 27.09 (ndz.) - Msza św. z papieżem o godz. 10.00. Powrót do Warszawy w późnych godzinach wieczornych.Cena 1900 zł (przy kursie euro 4,12 zł)

Termin 19.09. - 27.09.2009 r.

 

CENA OBEJMUJE:

Ø      przejazd autokarem (klimatyzacja, barek)

Ø      zakwaterowanie: 8 x w hotelach trzygwiazdkowych

Ø      wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji

Ø      pilot na całej trasie oraz przewodnicy miejscowi

Ø      ubezpieczenie NNW i KL (Signal Iduna)

Ø      opłaty drogowe i parkingowe

Ø      VAT

CENA NIE OBEJMUJE:

Ø      Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów

Ø      Koszty wejść do niektórych obiektów pozostających w gestii kościoła katolickiego uiszczane są na zasadzie złożenia ofiary.

UWAGA:

Ø      wycieczka zostanie zrealizowana przy zgłoszeniu się min 45 osób 30 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Ø      biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PIELGRZYMKA - WŁOCHY 8 dni

 07.10 - 14.10.2009 r. 

 

1.      WARSZAWA wyjazd o 6.00 – JASNA GÓRAGRAZ (okolice), zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Przejazd 930 km.

2.      GRAZ – PADWA katedra i Baptysterium, Bazylika św. Antoniego Padewskiego – LORETO Sanktuarium Maryjne, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Przejazd 850 km.

3.      LORETO - MANOPPELLO miejsce przechowywania słynnego całunu – LANCIANO miejsce przechowywania relikwi Chrystusowych - SAN GIOVANNI ROTONDO miejscowość ojca Pio. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Przejazd 400 km.

4.      SAN GIOVANNI ROTONDOMONTE SAN ANGELO sanktuarium św. Michała Archanioła - MONTE CASSINO RZYM. Przejazd 480 km.

5.      RZYM – udział w uroczystościach kanonizacyjnych bł. Abp. Zygmunta Felińskiego. Bazylika Santa Maria Maggiore, Bazylika św. Jana na Lateranie, Forum Romanum. Powrót do hotelu.

6.      RZYM CASCIA sanktuarium św. Rity - ASYŻ Bazylika św. Franciszka, Bazylika św. Klary, katedra św. Rufina. Przejazd na nocleg w rejonie Perugii. Przejazd 280 km.

7.      PERUGIA - WENECJA plac św. Marka i bazylika św. Marka, Pałac Dożów – GRAZ (okolice). Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Przejazd  860 km.

8.      GRAZ Wiedeń KAHLENBERG - WARSZAWA. Przyjazd nocą. 950 km.

Łączna trasa ok. 4900 km

 

CENA:

1.100,- PLN + 260,- Euro płatne wg. kursu dnia na podstawie kursu w NBP

 

CENA OBEJMUJE:

Ø      przejazd autokarem (klimatyzacja, video)

Ø      zakwaterowanie: 7x w hotelach dwu- i trzygwiazdkowych, pokoje 2- do 4-osobowych

Ø      wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji

Ø      pilot na całej trasie oraz przewodnicy miejscowi

Ø      ubezpieczenie NNW i KL (Signal Iduna)

Ø      opłaty drogowe i parkingowe

Ø      VAT

 

CENA NIE OBEJMUJE:

Ø      biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok.100 Euro).

Ø      usług przewodnickich w miastach na trasie.

Ø      kosztów wjazdów do centrów miast

Ø      biletów na prom do Wenecji.

Ø      po Rzymie poruszamy się metrem – cena nie obejmuje biletów na komunikację miejscową.

 

UWAGA:

Ø      wycieczka zostanie zrealizowana przy zgłoszeniu się min 40 osób 30 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Ø      biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie.

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W 1991 roku dano Ukrainie niepodległość. Zaczęto wówczas sięgać do korzeni, z których wyrósł naród. Odrzucono więzy sowieckiego zniewolenia i wrócono do tradycji. Zaprzestano prześladowań religijnych. Pozwolono na odprawianie nabożeństw, zaczęto budować nowe cerkwie i remontować stare. Zezwolono także na odtwarzanie starych i budowanie nowych parafii katolickich. Pozamykane kościoły, pozmieniane na muzea ateizmu, sale koncertowe, magazyny, fabryki, hale sportowe, dyskoteki - znów oddawano wiernym. Ukraina przeżywa okres niezwykle silnego powrotu do wiary. Zwrócone wiernym kościoły i cerkwie są niczym w początkach chrześcijaństwa zapełniane przy wszelkich nabożeństwach ludźmi spragnionymi słowa bożego.

Powrócili także polscy księża. W wielu przypadkach są to Ci sami, którzy po wojnie musieli opuścić te tereny, choć tu się urodzili. Takim żywym pomnikiem trwania polskości i wiary jest ksiądz Ludwik Rutyna w Buczaczu. Urodził się w pobliskim Podzameczku, ochrzczony został w kościele w Buczaczu i w nim rozpoczął pracę duszpasterza. Wyrzucony na kilkadziesiąt lat do Kędzierzyna Koźla, powrócił, odnalazł w śmieciach zabytkową, kamienną chrzcielnicę, w której go ochrzczono, ustawił ją na swoim miejscu i dźwiga kościół z ruin. Przyjechali również młodzi, ambitni, niestraszni ciężkich warunków. Wrócili również po odbyciu studiów w Polsce - księża pochodzący z Ukrainy. Wszyscy oni, i księża katoliccy i grekokatoliccy, najczęściej muszą pracować i żyć w strasznych warunkach. Muszą uprawiać posowiecki ugór, uczyć od podstaw, prostować charaktery, zmieniać mentalność. Stwierdzają, że praca w tropikach lub buszu nie byłaby cięższą. Zapraszają do siebie nie tylko księży z Polski, aby Ci poznali znój dnia codziennego, ale zapraszają także pielgrzymów. Kontakty potrzebne są obu stronom, ale my - pielgrzymi, właśnie tam możemy odczuć siłę wiary i potęgę kościoła, mimo że Dom Boży dźwiga się dopiero z ruin.

Tereny obecnej Ukrainy nierozerwalnie związane są z naszą przeszłością. Nasz narodowy charakter spleciony z wiarą katolicką, właśnie na tych rubieżach bronioną, polskie przedmurze dla chrześcijańskiej Europy przed mahometańską nawałą - to wszystko właśnie TU się rodziło. Mimo wielu zniszczeń, prób zakłamania i wymazania z pamięci, nadal z tych ziem możemy czytać niczym z kart podręczników.

Przyjazd na Ukrainę, na nasze kresy południowo-wschodnie, to okazja do odbycia niezwykłej pielgrzymki. Możemy odnaleźć tu miejsca objawień, miejsca kultu maryjnego, możemy podziwiać koronowane przez papieży ikony, możemy modlić się i uczestniczyć w nabożeństwach w miejscach szczególnych.

Każdą z tras zaprezentowanych w folderze "wycieczki", można potraktować "pielgrzymkowo", tzn. położyć szczególny nacisk na poznawanie kościołów, na kontakt z miejscowymi wiernymi, księżmi, zakonnikami bądź siostrami zakonnymi. Każdego dnia można przewidzieć odpowiednią ilość czasu na mszę świętą w takim miejscu, że będzie to dodatkowym, wielkim przeżyciem.

Nie wgłębiając się w nadmiar szczegółów, przedstawię jedynie kilka, przykładowo zaprezentowanych fragmentów pielgrzymek. Proponujemy zobaczenie z nami m.in.: Lwowa, z cudownym obrazem Matki Boskiej Domagaliczowskiej z katedry gdzie Jan Kazimierz śluby czynił, gdzie Matkę Boską za Królową Polski obrał, a gdzie modlił się również Papież w niedawnej pielgrzymce. Tak jak Papież i my również możemy odwiedzić we Lwowie Katedrę Ormiańską i grekokatolicką Świętego Jura. W Żółkwi możemy wejść do krypty Hetmana Wielkiego Koronnego Stanisława Żółkiewskiego. W Olesku być w miejscu narodzin Jana III Sobieskiego. W Poczajowie poznamy prawosławną ławrę, której wielkość i znaczenie dla Ukraińców porównane może być z Częstochową. W niej możemy zobaczyć cudowną, a koronowaną przez papieża w czasach, gdy w ławrze byli bazylianie, ikonę Matki Boskiej Poczajowskiej. W Krzemieńcu odwiedzamy Liceum, dworek, w którym urodził się Juliusz Słowacki i kościół parafialny, gdzie wystawiono pomnik ku czci wieszcza. W Wiśniowcu możemy zwiedzić rodzinne gniazdo Jaremy Wiśniowieckiego, ale i spalone kościoły po "czerwonych wołyńskich nocach". W Zbarażu (skąd w "Ogniemi mieczem" przedzierał się do króla Podbipięta i Skrzetuski) zwiedzimy twierdzę, ale i poznamy ojca Longinusa, Bernardyna, który jednoosobowo odbudowuje kościół i klasztor wpisany na listę UNESCO. W Kamieńcu Podolskim zwiedzimy twierdzę niegdyś bronioną przez Ketlinga i Wołodyjowskiego, wejdziemy na minaret przy katedrze, odwiedzimy Paulinów w remontowanym kościele dominikańskim i inne obiekty sakralne. Do Chocimia, na miejsce dwóch największych XVII wiecznych bitew z Turkami i potężnej twierdzy, możemy dopłynąć Dniestrem z Okopów Św. Trójcy. W Jazłowcu odwiedzimy Siostry Niepokalanki. W Buczaczu (z lipą od haniebnego traktatu) poznamy wspomnianego już ks. Rutynę. Możemy dojechać do Drohobycza (ze "Sklepami pachnącymi cynamonem"), Baru (miejsca założenia konfederacji Pułaskiego), gdzie u sióstr, nie tylko że spytamy o Helenę, ale i posilić a i przenocować będziemy mogli. Możemy dojechać do Winnicy, Humania, Odessy i Kijowa. Stolica państwa chlubi się pamiątkami z początków swej państwowości, odbudowuje i remontuje wiele cerkwi, kościołów a przede wszystkim Ławrę Kijowsko-Peczerską.

Jest to tylko drobna część spośród wszystkich ważnych dla naszej historii i kultury miejsc poznawanych na wyjazdach. Innym kierunkiem godnym pielgrzymowania jest Wilno z Ostrą Bramą i mnóstwem innych kościołów i kaplic. Matka Boska Ostrobramska to obok Matki Boskiej Częstochowskiej najważniejsza ikona dla naszej tożsamości narodowej i religijnej. W pobliskich Trokach, dawnej stolicy litewskiej a późniejszym centrum Karaimów i Tatarów, w katolickim kościele usłyszeć możemy polskie śpiewy i polski język. Wyjazd do Wilna to również okazja poznania kościołów Kowna, ale i Nieświeża, Miru, Grodna i wielu innych na wciąż urzędowo ateickiej Białorusi. Będąc jednak na Litwie nie sposób pominąć Górę Krzyży w Szawlach, czy miejsce objawień maryjnych, docenione także przez naszego papieża - Szydłów. W pobliskiej Łotwie należy odwiedzić inne maryjne miejsce, "łotewską Częstochowę" - Aglonę.

Możemy wspólnie uczestniczyć w pielgrzymce do Katynia, Tweru, Charkowa i innych miejsc straceń i pochówków na "nieludzkiej ziemi".

Zapraszamy do wspólnych wypraw. Jesteśmy gotowi dopasować właściwy termin, odpowiednią długość trwania wycieczki, odpowiednie warunki pobytu adekwatne do zasobów finansowych, zapewnić odpowiednich pilotów i przewodników. Życząc miłej lektury opisu tras liczymy na odzew i dalszą współpracę.

  grafika
grafika
  grafikagrafikaDesign by agmk.net | Narty w Alpach| Skup książek