Warszawska Izba Turystyki Warszawska Izba Turystyki Warszawska Izba Turystyki English Version Russian Version
grafika
grafika strona główna | mapa strony | kontakt
grafika
grafika
grafika
grafika
    strona główna
    wycieczki
    wyprawy
    wczasy na Krymie
    Chorwacja
    sanatoria
    pielgrzymki
    zielone szkoły
    dla firm
        o nas

grafikakontakt
grafikao biurze
grafikareferencje
grafikarelacje z wycieczek
grafikawzory dokumentów

grafika
    agenci
    wzory dokumentów
    ubezpieczenia
grafika grafika
grafika
grafika
 
Infolinia:
0 801 011 458


Biuro turystyczne
"Bezkresy"
tel/fax: (22) 826 52 68
00-071 Warszawa
ul. Krakowskie
Przedmieście 13 p.14

bezkresy@bezkresy.pl

 
grafika
grafika
Informacje o wyjazdach.
Podaj swój e-mail:
grafika
Krym -
relacja z wyprawy 2005

Krym -
relacja z wyprawy 2005

tłumaczenia - ukraiński rosyjski

Biuro Turystyczne Bezkresy

Wycieczki do Lwowa

Wycieczki na Ukrainę

Wycieczki do Wilna

Antykwariat
grafika grafika
grafika

grafikao biurze

Od września 2005 roku rozpoczął się nowy, zupełnie inny okres naszej działalności. Zmiana dotyczy faktu przeprowadzki do byłego Hotelu „Europejski” przy Krakowskim Przedmieściu 13, gdzie po wejściu naprzeciwko „Bristolu” zajęliśmy wygodny lokal na antresoli na pierwszym piętrze, pod numerem 14. Mając tak dogodną lokalizację i łatwość kontaktu z Państwem, wierzymy, że zaczynamy zapisywać nową karte naszych poczynań.


Rozpoczęliśmy po bożemu - od poświęcenia lokalu. Zaprzyjaźniony ksiądz Adam, wyświęcając lokal, nakazał wierzyć, że w tym miejscu i z tym biurem, dziać się może tylko dobrze i szczęśliwie dla nas i wszystkich naszych turystów."Poświęcenie biura"

A początki naszej działalności sięgają połowy lat 90-tych. Wówczas nie było jeszcze zbyt wielu biur specjalizujących się w wyprawach na wschód od Polski. Po latach komunistycznego zniewolenia dopiero rozpoczynały się prawdziwie wolne wyjazdy. Wprawdzie wielu z nas z sentymentem wspomina "pociągi przyjaźni", docieranie z nimi do egzotycznych miejsc, zwiedzanie Samarkandy, Buchary, Ułan Bator, Moskwy czy Leningradu, handlowanie dżinsami i zaprzyjaźnianie się przy gorzałce z bratem Słowianinem, ale to jeszcze nie była prawdziwa turystyka i po dowolnie wybranych trasach (bez obawy, że po zjeździe z trasy natychmiast pojawi się patrol milicyjny i groźnie powie - "nielzia") dopiero zaczynało się zwiedzanie."Pod polską banderą po Dniestrze do Chocimia"

Pionierem przecierającym kresowe ścieżki w charakterze przewodnika i pilota był wówczas i jest nadal, historyk Waldemar Ławecki. Współpracujemy, piszemy teksty, wymyślamy nowe trasyi sami je przecieramy, fundujemy wyjazdy dla zwycięzców olimpiady historycznej, wspomagamy potrzebujących na wschodzie.

Nasza specjalność to atrakcyjne i tanie imprezy turystyczne dla grup zorganizowanych: wycieczki, zielone szkoły, wczasy i pielgrzymki. Ale otwarci jesteśmy także na wyjazdy typu incentive - integracyjne dla pracowników firm, wyprawy trampingowe, speleologiczne i spływy rzekami. Realizujemy programy indywidualne, a także pomagamy w odszukiwaniu dokumentów w archiwach ukraińskich, rosyjskich i litewskich (patrz link www.jurzak.pl )"Szturmujemy z grupą fortecę w Kamieńcu Podolskim"

Zgodnie z wymogami "Ustawy o usługach turystycznych" posiadamy zezwolenie Wojewody Mazowieckiego o nr 734 oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową w Towarzystwie Ubezpieczeniowym "Signal-Iduna" S.A. o nr M 9469. Jesteśmy członkiem Warszawskiej Izby Turystycznej.

Ziemie na wschód od obecnych granic Polski różną koleją losów powiększały terytorium I Rzeczpospolitej od połowy XIV wieku. Życie toczące się tam, było zupełnie odmienne od reszty kraju. Orientalne, egzotyczne sąsiedztwo wymuszało wykształcanie się jakby innego gatunku "człowieka pogranicza". Rytm życia na styku z ziemiami innego kręgu cywilizacyjnego również był tam odmienny. Ale właśnie to ten różnorodny obszar stworzył krainę polskiej swojskości. Ziemie wojskowego pogranicza, oddzielające Rzeczpospolitą od Kozaczyzny i Ordy tatarskiej, ziemie dochodzące do ujścia Dniepru i dolnego biegu Dniestru to był bliżej nieokreślony kres naszego państwa. Zastosowany później przez Wincentego Pola w "Mohorcie" zabieg utworzenia liczby mnogiej do kresu, stworzył magiczne pojęcie "Kresów". Kresy to nie tylko obszar obejmujący różne krainy geograficzne, różne obszary etniczne, to słowo przywołujące pewien styl życia, filozofię życia, przemyślenia, wzruszenia i nostalgię. Kresy to porohy Dniepru, brzegi Rosi, Siniuchy, Zbrucza, Strypy, ale i Niemna, Piny i Dźwiny. To stoki Czarnohory, ale i błota pińskie. To Humań, Bracław, Zbaraż, Buczacz, Kamieniec Podolski, ale i Lwów, Kobryń, Wilno.

Kresy stały się obszarem tęsknoty po tym jak w kolejnych rozbiorach rozszarpywano je. Po przywróceniu Polski na mapy Europy, odzyskaliśmy mocą postanowień ryskich część dawnych terytoriów.
17 września 1939r. zakończył historię naszych Kresów."Jeździmy nie tylko na wschód, jesteśmy też w Centrum Europy"

Biuro turystyczne organizujące wyjazdy w tamte sentymentalne obszary przybrało nazwę "Bezkresy". W naszym znaku firmowym, logo Biura Turystycznego zawarliśmy kształt obecnej Polski. Linie od literki "K" wyraźnie biegną we wschodnim kierunku, wyznaczając główny kierunek tras, którymi chcemy wieść naszych turystów.

Przedstawione poniżej propozycje tras są jedynie sugestiami ze strony naszego biura. Mamy możliwość zorganizowania wypraw dla dowolnej liczby osób, w dowolnym terminie i w dowolne miejsce w Europie Środkowo - Wschodniej, jak również do Gruzji, Armenii, Kazachstanu i Rosji. W zależności od potrzeb dysponujemy kwaterami, hotelami klasy turystycznej lub renomowanymi, o wysokim standardzie. Pozwala to dostosować się do cenowych możliwości klienta. Zapraszamy grupy zorganizowane i turystów indywidualnych.
Naprawdę, jeśli chodzi o szeroko rozumiany Wschód jesteśmy, skromnie mówiąc NAJLEPSI!
Zapraszamy do współpracy instytucje i biura podróży z całej Polski.

  grafika
grafika
  grafikagrafikaDesign by agmk.net | Narty w Alpach| Skup książek